POZNAJ NASZYCH PRELEGENTÓW

SPECJALISTYCZNA WIEDZA SPECJALNIE DLA CIEBIE

dr Marcin Folwarski

DR N. MED. MARCIN FOLWARSKI

ROLA MIKROBIOMU W ŻYWIENIU KLINICZNYM

Pokaż więcej
Specjalista Chirurgii Ogólnej pracujący na Oddziale Chirurgii Ogólnej z pododdziałem Chirurgii Onkologicznej Szpitala specjalistycznego w Kościerzynie oraz w Oddziale Chirurgii  Ogólnej, Gastroenterologicznej i Żywienia Pomorskie Centrum Traumatologii (obecnie Copernicus sp. z o.o.). Pracownik naukowo- dydaktyczny Katedry Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Naukowo i klinicznie zajmujący się tematem żywienia klinicznego. Pracuje w poradni żywienia do i pozajelitowego w warunkach domowych Copernicus sp. z o.o. Członek licznych towarzystw naukowych, przewodniczący sekcji żywienia domowego Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego.

 

ARKADIUSZ MATRAS

ILE BIAŁKA POTRZEBUJESZ TRENUJĄC NA SIŁOWNI, A JAKI PUŁAP BĘDZIE NIEBEZPIECZNY

Pokaż więcej
Dietetyk sportowy, współzałożyciel Dietetyki #NieNaŻarty, której głównym hasłem jest „Jedz normalnie. Osiągaj więcej.”. Oprócz rozwoju naukowego duży nacisk kładzie na praktykę, współpracując zarówno z zawodnikami startującymi na arenie międzynarodowej jak i ambitnymi amatorami.

DR AGNIESZKA KOZIOŁ-KOZAKOWSKA

OTYŁE DZIECKO W GABINECIE DIETETYKA

Pokaż więcej
Doktor nauk o zdrowiu, dietetyk, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum  oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, właścicielka Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego Nutri Center. Adiunkt w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, kierownik Pracowni Dietetyki Pediatrycznej w Instytucie Pediatrii CM UJ.  W pracy zawodowej specjalizuje się w dietetyce pediatrycznej zajmuje się głównie pacjentami z problemami gastrologicznymi, zaburzeniami karmienia oraz dziećmi otyłymi. W latach 2009-2012 Junior researcher EU project-EATWELL PROJECT – Interventions to Promote Healthy Eating Habits: Evaluation and Recommendations; Wiceprzewodnicząca krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Dietetyki członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz ECCO (European Crohn´s and Colitis Organisation). Autorka licznych  artykułów naukowych i popularno-naukowych o tematyce żywienia człowieka i dietetyki, prelegent na polskich i zagranicznych konferencjach naukowych. Dietetyka jest dla mnie tylko pracą, ale również pasją, którą staram się rozwijać każdego dnia. 

 

DR HAB. N. MED. PIOTR EDER

DIETOTERAPIA W IBD - HISTORIA OPARTA NA FAKTACH CZY SCIENCE-FICTION?

Pokaż więcej
Autor wielu publikacji w zakresie gastroenterologii o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Nauczyciel akademicki. Członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii (w tym członek Grupy Roboczej Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii ds. Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit) oraz European Crohn’s and Colitis Organisation. Uczestnik licznych szkoleń krajowych i międzynarodowych. Laureat nagrody National Scholar Award przyznanej przez United European Gastroenterology Federation.

 

DR N. MED JOANNA BRASZCZYŃSKA-SOCHACKA

 ŻYWIENIE PACJENTÓW ZE STOMIĄ

Pokaż więcej
Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi z wyróżnieniem. Pracuje w Centrum Leczenia Żywieniowego WSSz. im M. Pirogowa w Łodzi. W 2019 roku odbyła staż w Thomas Starzl Transplantation Institute w Pittsburghu. Obszarem jej zainteresowań zawodowych i naukowych to leczenie żywieniowe chorych z ostrą i przewlekłą niewydolnością przewodu pokarmowego.